Wyprawka dla bliźniąt - jakie produkty kupić dla dwóch niemowlaków? | Blog Bobaskowo

Wyprawka dla bliźniąt – jakie produkty kupić dla dwóch niemowlaków?

Narodziny bliźniąt wiążą się nie tylko z podwójną radością, ale także zdwojonymi obowiązkami, a pewnie też i podwójnymi wydatkami. W przypadku ciąży bliźniaczej trzeba się szczególnie dobrze przygotować do opieki nad noworodkami, gdyż później na ogarnięcie dwóch bobasków może zwyczajnie zabraknąć czasu i energii.

Co kupić dla niemowląt

Jeśli świeżo upieczeni rodzice posiadają już doświadczenie w wychowaniu dziecka, to z pewnością będzie im łatwiej odnaleźć się po raz kolejny w nowej rzeczywistości. Tymczasem, jeżeli bliźnięta przychodzą na świat jako pierwsze pociechy w życiu, to wyzwania logistyczne piętrzą się przed rodzicami niczym wysokie góry.

Nie wszystko co oferuje współczesny rynek artykułów dziecięcych jest koniecznie potrzebne, a podwojenie zbędnych gadżetów jeszcze bardziej może utrudnić sprawę. Funkcjonuje pewien katalog produktów, które bezwzględnie powinna obejmować wyprawka dla bliźniaków:

 • ubranka dla bliźniąt,
 • łóżeczka dla bliźniaków,
 • wózki dla bliźniąt,
 • foteliki samochodowe dla niemowląt,
 • zestaw kosmetyków dla niemowląt,
 • elementy wyposażenia pokoju dla bliźniąt.

Co trzeba kupić podwójnie 

Czasem bliźniaki bywają tak do siebie podobne, że tylko rodzice potrafią dostrzec i rozpoznać subtelne różnice między nimi. Mając to na uwadze, w kwestii doboru ubranek dla bliźniąt istnieją dwie szkoły – jedna z nich zakłada wybór ubranek identycznych – druga całkiem odmiennych. Decyzja pozostaje w gestii rodziców, chociaż praktyka pokazuje większą popularność pierwszego wariantu.

Niezależnie od tego, jest kilka zasad rządzących się wyborem ubranka dla niemowląt bliźniaków. Ubranka dziecięce dla bliźniaków należą do nielicznych produktów, których nie należy zbytnio gromadzić przed porodem, ponieważ można nie trafić z rozmiarem i wtedy cały wysiłek i wydane pieniądze pójdą na marne. 

Ubranka dla bliźniąt

Warto nadmienić, żę różne elementy garderoby niemowląt należą do najbardziej popularnych pomysłów na prezent, zatem można się spodziewać obdarowania ze strony rodziny i przyjaciół. W końcu dzieci rosną bardzo szybko i ubranka dla bliźniąt prędko wyjdą z użytku, co pociągnie ze sobą konieczność wymiany ich na coraz większe rozmiary. Tak czy inaczej w przypadku narodzin bliźniąt warto mieć przygotowane:

 • body niemowlęce, 
 • pajacyki niemowlęce, 
 • kolorowe półśpiochy niemowlęce,
 • sweterek dla dziecka,
 • pumpy niemowlęce,
 • kaftaniki,
 • czapki,
 • bieliznę niemowlęcą.

Pokój dla bliźniaków niemowląt

Pokoik dla noworodków można przygotować zawczasu. Warto się przyłożyć do tego zadania, ponieważ pokój dla bliźniąt będzie ich pierwszym azylem poza brzuchem matki. Liczy się tutaj użyteczność, ale też poczucie estetyki – ściany pomalowane w miłe, ciepłe, pastelowe kolory, przyjemne zasłony i firanki oraz rozmaite gadżety sprawią, że pokoik dla dzieci będzie miejscem, w którym przyjemnie spędza się czas.

Wśród umeblowania szczególne miejsce zajmują łóżeczka dla bliźniaków niemowląt. Dość powiedzieć, że noworodki i niemowlęta śpią nawet do 20 godzin na dobę, więc wygodne łóżeczko to podstawa ich zadowolenia i komfortu. Dobrym pomysłem jest uzupełnienie łóżeczka o ochraniacze zabezpieczające bobaski przed stłuczeniami. 

Maluchów wcale nie trzeba a nawet nie powinno się rozdzielać w pierwszych miesiącach życia – bardzo dobrze sprawdzi się jedno łóżeczko dla bliźniąt, w którym będą spać obok siebie. Takie rozwiązanie jest korzystne także finansowo oraz w przypadku braku miejsca w domu lub mieszkaniu – i tak opieka nad małymi bliźniętami powoduje wystarczający bałagan.

Akcesoria do transportu 

Zasada ta nie sprawdza się niestety w przypadku fotelików samochodowych, które trzeba zakupić już w podwójnej liczbie. Na początku będą to wozidełka, przeznaczone dla dzieci do 13 kg. Warto sprawdzić czy nas samochód jest wyposażony w system mocowania fotelików ISOFIX, ponieważ znacznie ułatwia on montaż i demontaż dziecięcych akcesoriów umożliwiających podróżowanie maluszków. Rynek pełen jest wozidełek zintegrowanych z wózkiem i decydując się na takie produkty rodzice zapewne sporo zaoszczędzą na wyprawce dla bliźniat.

Alternatywę stanowią wózki bliźniacze. Produkty te występują w wersji gondol umieszczonych jedna za drugą bądź z siedziskami sąsiadującymi ze sobą.

Inne rady dla rodziców niemowląt

Jak widać nie wszystkie artykuły należy kupować w podwójnej ilości. Na początek spokojnie wystarczy jedno łóżeczko, jeden przewijak i jedna wanienka. Dla młodej mamy bliźniąt bardzo przydatny będzie laktator oraz woreczki do przechowywania mleka. 

Dla kontrastu, trzeba pomyśleć o specjalnym wielofunkcyjnym wózku dla bliźniąt, większej ilości kosmetyków dziecięcych oraz ręczników. Można się spodziewać również sporej ilości prezentów w postaci pieluszek i ubranek dziecięcych dla niemowląt.

Do narodzin każdego dziecka trzeba się uprzednio dobrze przygotować, ale ta zasada ma szczególne zastosowanie w przypadku bliźniąt. Podczas kompletowania wyprawki dla niemowląt sprawdza się spisanie listy zakupów. 

Mamy, zwłaszcza w końcowej fazie ciąży, nie powinny forsować się bieganiem po galeriach handlowych. Sklep z artykułami dziecięcymi online to doskonałe miejsce gdzie można kupić wyprawkę dla bliźniaków niemowląt.

Sprawdź naszą ofertę pod adresem https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/mama/wyprawka-do-szpitala.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top