Prawidłowy sen niemowlaka - o czym pamiętać podczas snu malucha? | Blog Bobaskowo

Prawidłowy sen niemowlaka – o czym pamiętać podczas snu malucha?

Spokojny sen jest niezwykle istotny w prawidłowym rozwoju każdego dziecka. Jest to moment, w którym organizm ma czas na regenerację. Od pierwszych dni życia noworodek potrzebuje znacznie więcej snu, który z kolejnymi tygodniami się skraca. Nie przeszkadza mu miejsce ani czas, w którym zasypia. Wraz z upływającym czasem zmieniają się również upodobania. Czynniki zewnętrze stają się co raz bardziej drażniące, m.in. hałas, wysoka lub za niska temperatura, bądź zbyt ostre oświetlenie. 

O czym należy pamiętać, aby sen Naszego maluszka przebiegał prawidłowo?

Przede wszystkim istotny jest moment usypiania. Jeśli widzimy, że Nasze dziecko wykazuje oznaki zmęczenia, dobrze jest położyć je do wózka, bądź swojego łóżeczka w zaciemnionym pomieszczeniu przy towarzystwie ulubionego misia oraz otulacza. Jeśli dziecko ma ulubioną pozycję podczas spania, np. na brzuszku lub na boku to w tej pozycji je układajmy. Unikajmy sytuacji, w której dziecko zasypia podczas karmienia piersią lub noszenia na rękach. 

Bardzo ważne jest, aby zadbać przed snem o brzuszek maluszka. Najedzone dziecko to gwarancja spokojnego i udanego snu. 

Gdy usypianie niemowlęcia sprawia problemy nie zaleca się zabierania dziecka na ręce. Idealnym rozwiązaniem jest delikatne przytulenie dziecka, zaśpiewanie kołysanki, pogłaskanie po rączce. 

W przebiegu prawidłowego snu bardzo ważne są akcesoria do łóżeczka. Odpowiednio dobrany materacyk, prześcieradło oraz komplet pościeli również wpływają na samopoczucie i jakość snu dziecka. 

Bogata oferta handlowa pozwala Nam na wybranie produktów, które w pełni spełnią Nasze oczekiwania. Otulacze, kocyki i pieluszki to akcesoria trafione w punkt. To one w dużej mierze są gwarancją udanej drzemki. Ważne jest, aby wybierać produkty te najwyższej jakości, aby mieć pewność, że w pełni spełnią oczekiwania zarówno nasze jak i samych zainteresowanych. Wszystkie powyższe produkty nie tylko ogrzeją ciałko maluszka, ale również dają wysokie poczucie bezpieczeństwa i zwiększają komfort podczas drzemki. Kocyk bambusowy może okazać się niezawodny. Posiada zdolności termoregulacyjne. Idealnie sprawdzi się podczas zimowych, chłodniejszych dni oraz w te cieplejsze – posiada właściwości zmniejszające temperaturę. Kocyk bambusowy stworzony jest z materiałów naturalnych, hipoalergicznych nie wywołujący podrażnień oraz alergii na delikatnej skórze dziecka. 

Zatem należy pamiętać, że sen jest niezwykle istotny podczas rozwoju dziecka. Bardzo ważne jest, aby stworzyć odpowiednie warunki, które zwiększają poziom komfortu i relaksu Naszego maleństwa. Pełny brzuszek, świeża i czysta pieluszka, ograniczenie hałasu i ostrego światła oraz odpowiednia temperatura to gwarancja spokojnego snu. 

Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj informację o naszych nowościach.

Bonus na start: Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 5% na zamówienie w naszym sklepie.

Aktywując newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych. Możesz cofnąć zgodę na subskrybcję w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności. Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top