Najlepsze materiały ubranek dla skóry Twojego noworodka - Poradnik | Blog Bobaskowo

Najlepsze materiały ubranek dla skóry Twojego noworodka – Poradnik

Wiele Sklepów dziecięcych oferuje Nam szeroki wybór ubranek niemowlęcych. Bogata oferta przyciąga Nas nie tylko rozmaitymi kolorami, wzorami, czy też dodatkami, ale przede wszystkim atrakcyjną ceną. Zatem czy warto decydować się na tanie ubranka dla niemowlaka, czy może postawić na te droższe, wykonane z wyższej jakości materiałów? 

Jakie materiały ubranek są najlepsze na skóry noworodka? 

Wszystkie tkaniny i dzianiny wykorzystywane do produkcji garderoby niemowlęcej powinny być najwyższej jakości. Jak to sprawdzić? Świadczy o tym certyfikat Oeko-Tex 1000 Standard. Produkty oznaczone tym znakiem są wolne od substancji szkodliwych stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. 

Czym kierować się przy wyborze ubranek dla noworodków? 

Przede wszystkim należy pamiętać, aby zawsze spojrzeć na dołączoną metkę. Unikajmy ciuszków, które w swym materiale zawierają sztuczne dodatki. Grubość, delikatność, przewiewność i estetyka to również  istotne aspekty, które warto wziąć pod uwagę. 

Najchętniej wybieranym, sprawdzonym materiałem przez Producentów artykułów dla niemowląt jest bawełna. Jest to tkanina naturalna. Charakteryzuje się dużą miękkością i przewiewnością. Dzięki swym właściwością przepuszczalności powietrza, skóra dziecka nie ulega podrażnieniom. Bawełna jest dość odporna na wysokie temperatury – nie ulega uszkodzeniu przy praniu i prasowaniu.

Len to materiał, który również dość często jest wykorzystywany do produkcji ubranek niemowlęcych. Również tak jak bawełna charakteryzuje się podobnymi zaletami. Delikatność tych dwóch materiałów daje poczucie wysokiego komfortu podczas użytkowania i nie ogranicza ruchów. Zapewne wybór ubranek bawełniany czy lnianych jest dobrą decyzją. 

Ubranka niemowlęce

Satyna bawełniana, mniej znana, szlachetniejsza odmiana klasycznej bawełny. Posiada charakterystyczny delikatny połysk. Jest niesamowicie trwała, a przy tym bardzo delikatna. Sprawdzi się świetnie dla małych alergików. 

Droższą, lecz również chętnie wybieraną opcją przez rodziców są produkty stworzone z bawełny organicznej. Czym się wyróżniają? Bawełna organiczna jest uprawiana w sposób całkowicie bezpieczny dla środowiska, bez użycia maszyn oraz sztucznych nawozów. W celu ochrony bawełny stosuje się naturalne nawozy i środki ochrony roślin. Dodatkową zaletą bawełny organicznej jest antyalergiczność oraz wysoka delikatność. Niestety wybierając powyższy materiał należy liczyć się nie tylko z wyższa ceną produktów, ale również mniejszym wyborem kolorystycznym. Przez naturalne barwienie paleta kolorów jest dość uboga, m.in.  krem, beż, oliwka. Ciuszki z bawełny organicznej sprawdzą się idealnie dla wcześniaków oraz niemowląt z wymagającą skórą, skłonną do podrażnień oraz AZS. 

Jaki materiał ubranek wybrać podczas kompletowania garderoby maluszka? 

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Pamiętajmy, aby unikać produktów zawierających domieszkę sztucznych materiałów. W przypadku niemowląt z problematyczną skórą warto zdecydować się na sprawdzone, naturalne tkaniny. Gdy decydujemy się na ubrania kolorowe, posiadające nadruki, sprawdźmy czy wzory zostały wykonane za pomocą bezpiecznych farbek wodnych, które nie wywołują reakcji alergicznych u dziecka. Zatem zwracajmy uwagę na metki, które są dołączone do ciuszków 🙂 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top