Czym są podkłady do przewijania i dlaczego warto się na nie zdecydować? | Blog Bobaskowo

Czym są podkłady do przewijania i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Planując wyprawkę dla siebie i swojego dziecka często słyszysz jak istotne jest, aby znalazły się w niej podkłady do przewijania? Pewnie zastanawiasz się, czy faktycznie są niezbędne i czy może z nich zrezygnować na poczet innej rzeczy? Nie czarujmy się…koszt skompletowania całej wyprawki jest dość wysoki, dlatego też część Pań przed rozpoczęciem zakupów tworzy listę produktów priorytetowych. Co do nich należy? Między innymi podkłady higieniczne i bielizna wielorazowa dla mamy, czy pieluszki jednorazowe i wielorazowe dla niemowlęcia. 

Czym są podkłady do przewijania i jaka jest ich funkcja?

Podkłady do przewijania to nic innego jak mata, która może być różnych rozmiarów. Zazwyczaj jest w kształcie prostokąta, bądź kwadratu. Wykonana jest z miękkiego materiału, który w żaden sposób nie podrażnia wrażliwej skóry. Dodatkowo charakteryzuje się niezwykłą chłonnością, dzięki czemu mamy pewność, że powierzchnia na którą nakładamy podkład nie zostanie zabrudzona. Większość podkładów składa się z trzech warstw. Pierwsza to ta, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Jest to delikatna włóknina, która zapewnia niezwykły komfort i świeżość podczas użytkowania. Kolejna to wkład chłonny (pulpa celulozowa), który zatrzymuje we wnętrzu płyny. Spodnia warstwa to nieprzepuszczalna, antypoślizgowa folia, która zapobiega przeciekaniu i przesuwaniu się. 

Podkłady do przewijania słyną z szerokich możliwości zastosowania. Możesz je użytkować w szpitalu, domu oraz w podróży. Kto może z nich korzystać? Wszyscy w zależności od potrzeby. Maty posiadają wszystkie niezbędne atesty, które świadczą o przeznaczeniu dla najmłodszych (od pierwszych godzin życia), dzieci, nastolatków, osób w średnim wieku, czy seniorów. Sposób użycia jest banalnie prosty – sprowadza się do wyjęcia z opakowania i rozłożenia na płaskiej powierzchni, na której układać będziemy przebieranego niemowlaka.

Zatem jaka jest ich funkcja? Przede wszystkim mają chronić powierzchnię przed zabrudzeniami. Najczęściej wykorzystywane są na oddziałach położniczych lub w domach opieki. Służą do osłony łóżka szpitalnego tuż po porodzie oraz zabiegach, zwiększając komfort młodej mamy w okresie połogu. 

Znajdują swe zastosowanie również podczas przewijania maluszka. Na pewno zdarzyło Ci się, że Twój maluch sprawił Ci ciekawą niespodziankę przy zmianie pampersa. To dzięki macie do przewijania unikniesz niechcianych zabrudzeń na materacyku czy sofie. Zabezpieczą również skórę niemowlęcia przed zimnym podłożem oraz zapewnią maksymalną higienę dziecku. 

Dość sporą grupą użytkowników są seniorzy i osoby niepełnosprawne. Częstym schorzeniem u osób starszych lub stale unieruchomionych są problemy z nietrzymaniem moczu. Podkłady do przewijania to idealne rozwiązanie, które pozwoli utrzymać łóżko w czystości. 

Ceraty do przewijania zabezpieczają foteliki i wózki inwalidzkie oraz stanowią zabezpieczenie przy zmianie opatrunków.

Jakie są dostępne rozmiary podkładów?

Planując zakup podkładów do przewijania warto przemyśleć jakie będzie ich przeznaczenie. Czy będziemy je stosować do większych, czy mniejszych powierzchni i na tej podstawie dobrać odpowiedni rozmiar. Zwykle Producenci oferują następujące wymiary: 40×60 cm, 60×60 cm lub 90×60 cm. W jednym zestawie podkładów znajduje się zazwyczaj 5, 10, 15, 20 lub więcej sztuk.

Gdzie można zakupić podkłady do przewijania?

Podkłady do przewijania to produkt higieniczny, który jest ogólnodostępny. Początkowo można je było znaleźć tylko w aptekach. Wraz ze wzrostem świadomości na temat produktu i zapotrzebowania rozszerzono ich dystrybucję. Coraz częściej możesz je zakupić w marketach. Dodatkowo liczne sklepy internetowe powiązane z branżą dziecięcą oferują szeroką bazę asortymentu dla kobiet w ciąży, świeżo upieczonych mam oraz niemowląt. Dlatego dobrze trafiłaś! To właśnie w Sklepie Bobaskowo znajdziesz podkłady do przewijania topowych Marek. 

Marki dostępne w Bobaskowo

W Bobaskowo znajdziesz szeroką ofertę produktów higienicznych od następujących Producentów: Canpol Babies, Seni Soft, BabyOno, Akuku, Bella Panda. 

Podkłady Canpol Babies są dostępne w rozmiarze 60×90 cm. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk. Charakteryzują je 2 mm grubości i 3 chłonne warstwy.

Podkłady Bella Panda pakowane są po 10 sztuk. Ich wymiar to 60×60 cm. Charakteryzuje je niezwykła lekkość. 

Trzywarstwowe podkłady Seni Soft są najchętniej wybierane przez Nasze mamy. Dostępne są w 3 rozmiarach: 40×60 cm, 60×60 cm i 90×60 cm. Pakowane po 5 sztuk.

Podkłady do przewijania Akuku są najcięższe. Pakowane po 15 sztuk. Rozmiar 40×60 cm. Dostępne są również pojedyńczo pakowane podkłady ceratkowe (cieńki, średni i gruby) o wymiarach: 50×120 cm lub 90×120 cm.  

Podkłady do przewijania BabyOno: pakowane po 20 sztuk o wymiarach 40×60 cm lub 60×90 cm oraz pakowane po 10 sztuk o wymiarach 40×60 cm i 60×90 cm. 

Należy pamiętać, że wszystkie produkty higieniczne powstają z myślą o delikatnej skórze przyszłej mamy, dziecka i seniorów. Są poddawane licznym badaniom w celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa odbiorców. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top