Czym okryć swoje dziecko podczas upałów? | Blog Bobaskowo

Czym okryć swoje dziecko podczas upałów?

W letnie, upalne dni każdy z nas szuka sposobu, aby uchronić się przed słonecznym żarem. Szczególną uwagę zwracamy na nasze maluchy, które nie powinny się wystawiać na mocne słońce. Jednak gdy nasza pociecha zaśnie, pierwsze co przychodzi nam na myśl to, aby przykryć ją ciepłym kocykiem, żeby się nie wychłodziła. To prawda, podczas snu temperatura naszego ciała spada ze względu na spowolnienie funkcji fizjologicznych. Czym jednak należy przykryć dziecko, aby okrycie nie powodowało przegrzania malca?

Pieluszka bambusowa

Pierwszym i najlepszym wyborem do przykrycia naszego brzdąca jest pieluszka wykonana z tkaniny bambusowej, która ma świetnie właściwości termoregulacyjne. Zimą zapewnia przyjemne ciepło, natomiast latem daje uczucie kojącego chłodu, ponieważ jej temperatura jest o 2-3 stopnie niższa od otoczenia. Warto zwrócić uwagę na gramaturę pieluszki, te cieńsze o gramaturze ok. 130-170 g/m² będą cieńsze, bardziej przewiewne, a tym samym idealne na duże upały. Grubsze pieluszki o wyższej gramaturze są bardziej mięsiste, lepiej sprawdzą się więc w chłodniejsze dni. Dodatkową zaletą takiej pieluszki jest to, że pochłania ona szkodliwe promieniowanie UV, emitowane przez słońce. Poza tym pieluszka bambusowa ma wiele innych zalet, jest antybakteryjna, przeciwgrzybicza, nie powoduje podrażnień skóry dziecka i jest niezwykle przyjemna w dotyku. 

Kocyk bambusowy

Kocyk bambusowy jest świetną alternatywą dla zwykłego, poliestrowego bądź polarowego kocyka niemowlęcego. Jest on wykonany z delikatnych włókien bambusowych splecionych w fantazyjne, ażurowe wzory. Tak samo jak pieluszka bambusowa ma on specjalne właściwości termoregulacyjne, zapewnia ciepło w zimie i przyjemny chłód latem, dlatego mimo swojej grubszej struktury może być miękkim przykryciem dla dziecka w upalne dni. Jest on niesamowicie puszysty i delikatny, ma właściwości antybakteryjne i nie pochłania zapachów, będzie idealnym wyborem dla dzieci o wrażliwej, atopowej skórze, gdyż bambus ma właściwości antyalergiczne. Sa wykonywane w wielu ciekawych wzorach i modnych kolorach.

Pieluszka muślinowa

Pieluszka muślinowa jest miękką, lekką i naturalną tkaniną o otwartym splocie, dlatego odpowiednio przepuszcza powietrze, nie powoduje przegrzania skóry dziecka a jednocześnie reguluje temperaturę wewnątrz pieluszki dając maluszkowi przyjemne ciepło. Pieluszka muślinowa jest niezwykle trwałą tkaniną znaną od wieków. Swoją formę i kształt zachowuje przez długi czas, z każdym praniem stając się coraz bardziej miękka i delikatna dla skóry. Często w swoim składzie zawiera dodatek włókna bambusowego, który sprawia że pieluszka ta łączy świetne właściwości i jest jeszcze przyjemniejsza w dotyku oraz idealna dla dzieci o szczególnie wrażliwej skórze. Jest dostępna w różnych rozmiarach, jednak do otulenia maluszka najlepsza będzie taka o wielkości co najmniej 75 x 75 cm.

Pieluszka tetrowa

Pieluszka tetrowa to ponadczasowa pielucha znana już przez nasze babcie. Ma ona luźny splot i jest cienka, nie oddycha tak dobrze jak pieluszka bambusowa czy muślinowa, może jednak służyć za cienki kocyk w cieplejsze dni. Zapewni ona przyjemne ciepło i otuli maluszka w wietrzny dzień. Należy jednak pamiętać, aby nie nakrywać budki wózka tetrą, ponieważ zaburza ona dopływ powietrza do dziecka, co może prowadzić do jego przegrzania. Lepszym pomysłem będzie w takim wypadku specjalna parasolka przyczepiona do wózka. Pieluszki tetrowe są produkowane w wielu fantazyjnych wzorach i kolorach. Na lato zdecydowanie sprawdzą się te w jaśniejszych barwach, ponieważ będą odbijać światło słoneczne.

W upalne, letnie dni nie trzeba więc rezygnować z otulania swojego maleństwa miękkim kocykiem. Warto jednak zwrócić uwagę z czego jest wykonany i w razie potrzeby wymienić go na bardziej oddychający, lżejszy otulacz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top