Czy zawieszka do smoczka jest bezpieczna dla Twojego noworodka? | Blog Bobaskowo

Czy zawieszka do smoczka jest bezpieczna dla Twojego noworodka?

Zawieszka do smoczka to bardzo popularny gadżet, który widnieje niemal przy każdym maluchu, którego spotkamy na co dzień. Jest to specjalna, ozdobna tasiemka, łańcuszek, czy silikonowe koraliki, które przyczepia się przy pomocy pętelki, bądź silikonowej obręczy do smoczka dziecka. Na drugim końcu zawsze jest umieszczony specjalny klips, który przypina się do ubranka dziecka. 

Zawieszka jest niezastąpiona podczas podróży, spacerów czy codziennej zabawy. Smoczek dziecka narażony jest na wszelkie upadki i zabrudzenia. Zawieszka do smoczka pomoże uniknąć kontaktu smoczka z podłożem – nawet gdy dziecko wypuści smoczek z buzi czy rączek, ten będzie ciągle bezpieczny i czysty w zasięgu dziecka. Poza tym minimalizuje ryzyko zgubienia ulubionego smoczka, co jak wiadome, jest bardzo trudne dla małego dziecka i jego rodzica. Ponadto zawieszka może być świetnym, oryginalnym gadżetem, który idealnie dopełni stylizację każdego modnego maluszka. Zawieszki do smoczka są często produkowane z wzorem dopasowanym do smoczka tego samego producenta (np. Canpol czy Lovi).

Czy zawieszka jest jednak w pełni bezpieczna dla noworodka?

Każda mama, która spodziewa się dziecka chce wybrać dla niego jak najlepsze i najbezpieczniejsze akcesoria. O zawieszkach często słyszy się różne opinie. Może być to spowodowane tym, że na rynku mamy obecnie ogrom różnych zawieszek gorszej jakości, lecz sporo tańszych, które często są wykonywane bez żadnych atestów. Takie zawieszki mogą być więc niebezpieczne dla dziecka. Warto wybrać zawieszki od znanych producentów takich jak: Lovi, Canpol, Chicco, Mam czy Babyono, którzy przeprowadzają szereg badań, aby zadbać o każdy element bezpieczeństwa Twojego dziecka. Ich zawieszki są wykonywane z bezpiecznych materiałów nie zawierających toksycznego bisfenolu A, ftalanów i innych, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Zawieszki te są również odpowiednio krótkie, co eliminuje ryzyko owinięcia jej wokół szyi.

Na co zwracać uwagę wybierając zawieszkę do smoczka?

Aby wybrać bezpieczną zawieszkę do smoczka należy przede wszystkim sprawdzić czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty. Następnie warto dowiedzieć się czy zawieszka została wykonana z materiałów bezpiecznych dla najmłodszych dzieci, takich jak plastik wolny od BPA, silikon czy drewno. Często niemowlęta zawieszkę wkładają do buzi i żują jej elementy, aby ukoić swędzące dziąsła podczas ząbkowania. Wszystkie elementy zawieszki muszą być więc gładkie i odpowiednio przymocowane, aby nawet przy mocnym szarpnięciu zawieszka się nie rozpadła. 

Co jeszcze można zrobić, aby mieć pewność że zawieszka jest dobrze użytkowana?

Podczas używania przez dziecko zawieszki trzeba pamiętać, że to w większości od rodzica zależy bezpieczeństwo jego dziecka. Należy zwracać uwagę jak maluch bawi się zawieszką, a samemu co jakiś czas sprawdzać jej stan. Jeśli rodzic zauważy jakiekolwiek uszkodzenie zawieszki, należy wymienić ją na nową. Nie zaleca się także mocowania zawieszki do luźniejszych ciuszków dziecka i do piżamki podczas snu czy drzemki. 

Zawieszka do smoczka jest niezwykle funkcjonalnym akcesorium. Jeśli tylko zwróci się uwagę na odpowiednie aspekty wymienione w artykule, zawieszka będzie mogła być w pełni bezpiecznie użytkowana przez Twojego Maluszka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top