Co kupić dla noworodka na prezent - jaki prezent na pierwsze odwiedziny? | Blog Bobaskowo

Co kupić dla noworodka na prezent – jaki prezent na pierwsze odwiedziny?

Przyjście dziecka na świat łączy się z prawdziwą eksplozją pozytywnych emocji. Radość i szczęście z nowego życia udziela się nie tylko rodzicom, bliższej i dalszej rodzinie, a także przyjaciołom mamy i taty. Każda z wymienionych osób z pewnością zastanawia się co można kupić na prezent dla noworodka, tak aby podarunek był użyteczny i sprawiał frajdę dzidziusiowi.

Co kupić dla noworodka na prezent

Najlepszy prezent dla noworodka na pierwsze odwiedziny powinien być dostosowany do jego wieku, a tym samym możliwości poznawczych i manualnych. Decydując się na wybór najbardziej standardowych podarków, narażamy się na ryzyko powielenia tych samych prezentów, jakie maluszek otrzymał od innych gości.

W ten sposób idealny prezent dla noworodka od wujka i cioci będzie identyczny jak dobry pomysł na prezent dla dziecka od dziadków, a bobasek zgromadzi niezliczoną ilość pluszowych misiów, a ani jednej grzechotki.

Praktyczne prezenty dla niemowląt

Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym warto rozważyć zakup np. grzechotki dla dziecka oraz zestawu pieluszek. W ten sposób zachowamy równowagę i odciążymy finansowo rodziców od zakupów, których nie mogliby uniknąć.

Doskonale sprawdzą się także kocyki, karuzele do łóżeczka, skarpetki, czapeczki dziecięce oraz ubranka niemowlęce. Są to produkty na tyle uniwersalne, że raczej nie ma obaw, że nie trafimy z odpowiednim rozmiarem.

Większym ryzykiem obarczone jest kupowanie elementów pościeli, prześcieradeł czy poduszek dziecięcych oraz wszelkiego rodzaju wyposażenia, które mogłoby zaburzyć styl i koloryt dziecięcego pokoju. Aranżację wnętrza pozostawmy rodzicom.

Inspiracje na fajne prezenty dla niemowląt

Kolorowa książeczka należy do najlepszych pomysłów na to, co kupić noworodkowi na pierwsze odwiedziny. Wprawdzie maluszek jeszcze nie potrafi czytać, niemniej jednak już samo oglądanie obrazków w książce jest dla niego sposobem na poznawanie świata i rozróżnianie kolorów.

Książeczka dla dziecka posiada dodatkową zaletę, ponieważ można w niej umieścić ciekawą dedykację, która wzruszy rodziców, a dla maluszka będzie w przyszłości piękną pamiątką.

Inną propozycją książkową, która także doskonale się sprawdzi, jest album pamiątkowy na zdjęcia. Współcześnie większośc fotografii przechowujemy w telefonie bądź na twardym dysku komputera, natomiast album, który również opatrzyć można dedykacją, stanie się okazją do wywoływania i umieszczania w nim najciekawszych zdjęć z wczesnego dzieciństwa. Każdy, kto miał taki album wie doskonale, jak wiele radości przynosi wspólne przeglądanie świadectw przeszłości.

Inne oryginalne pomysły odpowiadające na pytanie co dla noworodka na prezent, to np. ciekawie zaprojektowane gryzaczki oraz zabawki dla dziecka do kąpieli.

Jaki prezent dla noworodka – na co uważać

O multiplikacji identycznych prezentów była już mowa, natomiast w jakie pułapki można wpaść przy okazji wyboru prezentu na pierwszą wizytę u noworodka?

  • Prezenty niskiej jakości i bez atestu: to nie tylko ujma dla obdarowanego, ale również nie świadczy najlepiej o obdarowującym. Co więcej, taka zabawka stanowić może zagrożenie dla bezpieczeństwa szczególnie delikatnego maleństwa.
  • Prezent niedostosowany do płci dziecka: aby nie popełnić gafy, nie kupujmy domku dla lalek dla małego chłopczyka, albo atrapy karabinu małej dziewczynce.
  • Zabawki, które nie odpowiadają wiekowi dziecka: noworodek obdarowany zestawem skomplikowanych klocków lego albo kolejką zajmującą cały salon nie będzie umiał ani docenić, ani wykorzystać takiego podarunku, a dla rodziców będzie to problem z przechowywaniem dodatkowych gadżetów.

Prezent dla noworodka cena

Wcale nie trzeba szaleć z budżetem, aby kupić godny uwagi prezent, który przyniesie radość bobaskowi i jego rodzicom. 100 zł to kwota, która z pewnością pozwoli na zakup ciekawego prezentu na pierwszą wizytę. Jeśli zaoszczędzimy coś z przeznaczonej na podarek kwoty, to warto dokupić do tego pieluszki lub niezbędne kosmetyki dziecięce – na pewno się przydadzą i zostaną docenione przez świeżo upieczonych rodziców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top