Koszula do karmienia z bawełny organicznej - dlaczego warto się na nią zdecydować? | Blog Bobaskowo

Koszula do karmienia z bawełny organicznej – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Pewnie wiele z Was drogie mamy, zastanawia się na jaki rodzaj koszuli się zdecydować, aby w pełni spełniała Wasze oczekiwania. Komfort, wygodna, praktyczność oraz walory estetyczne to podstawowe założenia, którymi kierujemy się wybierając Koszule do karmienia. Wiele kobiet przykłada dużą wagę do wyboru koszuli, bo przecież każda z Mam chce, aby posłużyła ona przez dłuższy czas.

Zatem na jaki materiał się zdecydować? Klasyczna bawełna, wiskoza czy może bawełna organiczna? Najważniejsze o czym należy pamiętać to, aby materiał był przewiewny, delikatny i nie podrażniał skóry. Gwarantem wysokiego komfortu jest bawełna organiczna.

Czym jest i jakie są jej zalety?

Przede wszystkim bawełna organiczna jest materiałem wolnym od działania środków chemicznych. W przeciwieństwie do standardowej bawełny do jej produkcji wykorzystywane są tylko naturalne metody (naturalne środki ochrony roślin oraz użyźniania gleby – czosnek, kwas cytrynowy, obornik). Bawełna organiczna jest zbierana ręcznie bez udziału wyspecjalizowanych maszyn.

I tu pada pytanie… w jaki sposób bawełna organiczna jest barwiona, jeśli nie korzysta się z żadnych środków chemicznych? Pewnie da się zauważyć, że większość produktów z bawełny organicznej występuje w stonowanej, jasnej kolorystyce. Niestety uboga paleta barw dla niektórych okazać się może minusem. Do jej zabarwienia używa się między innymi mieszanki glin.

Kolejnym aspektem jest wyjątkowo delikatny, antyalergiczny materiał, który idealnie sprawdzi się podczas karmienia piersią oraz przytulania maluszka nie powodując przy tym żadnych podrażnień na skórze niemowlęcia.

Jakie zalety kryje jeszcze bawełna organiczna? Jest zdecydowanie bardziej przewiewna (wyższy komfort termiczny) i odporna na gniecenie się materiału podczas użytkowania w przeciwieństwie do zwykłej bawełny.

Cecha, która dość silnie charakteryzuje bawełnę organiczną to wysoka tolerancja podczas prania. Nie traci swoich właściwości, nie mechaci się oraz nie traci koloru.

Dodatkowym atutem bawełny organicznej jest wysoka elastyczność. Idealnie dopasuje się do sylwetki kobiety podczas kolejnych etapów ciąży, w czasie karmienia oraz w późniejszym okresie.

Warto podkreślić, że producenci Koszul do karmienia z bawełny organicznej unikają zbędnych dodatków. W tym przypadku zdecydowanie prostota idzie w parze z elegancją.

Podsumowując, w tym przypadku wyższa cena w pełni idzie w parze wysoką jakością materiału. Należy jednak pamiętać, aby wybierać produkty, które mają sprawdzone pochodzenie oraz posiadają certyfikaty świadczące o prawdziwości składu produktu.

Wybór koszuli do karmienia z bawełny organicznej okazać się może idealny dla Kobiet cierpiących na choroby skóry, m.in. atopowe zapalenie skory, alergie czy też mają delikatną skórę skłonną do podrażnień. Ekologiczna uprawa i zbiór bawełny na pewno zachęci wiele kobiet dbających nie tylko o siebie, ale również o całe środowisko 🙂

 Poniżej przedstawiamy wady i zalety koszul do karmienia wykonanych z bawełny organicznej.

Wady:

  • Ograniczona kolorystyka,
  • Wyższa cena,

Zalety:

  • Wolna od środków chemicznych, pestycydów i nasion genetycznie modyfikowanych,
  • Bezpieczna dla Mam karmiących, kobiet w ciąży oraz niemowląt,
  • Przewiewny i delikatny materiał nie wywołujący podrażnień skórnych oraz alergii,
  • Wysoka jakość,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top