Pieluszki muślinowe - co to jest? Zastosowanie | Blog Bobaskowo

Pieluszki muślinowe – co to jest? Zastosowanie

Pieluszki muślinowe szybko podbiły rynek produktów dla niemowląt. Wyjątkowo delikatne, miękkie, przewiewne i naturalne nie podrażniają wrażliwej skóry maluszków i zapewniają im niezwykły komfort. Pieluszki muślinowe przydają się zarówno podczas opieki nad noworodkiem, jak i kilkuletnim dzieckiem. Oto 5 zastosowań pieluszek muślinowych. 

Podkład do przewijania

Pieluszki muślinowe doskonale sprawdzają się podczas przewijania niemowląt. Rozłożone na przewijaku czy łóżku jednocześnie zapewniają maluszkowi komfort i wysoki poziom higieny. Pieluszki muślinowe chronią dziecko przed kontaktem z zimnymi podłożami i zabezpieczają powierzchnie przed zabrudzeniem. Dodatkową zaletą pieluszek muślinowych jest łatwość ich utrzymania w czystości. Wystarczy wyprać je w pralce i wysuszyć. Pieluszki muślinowe nie wymagają prasowania. Już po naciągnięciu są gotowe do ponownego użycia. Nadają się do wielokrotnego prania, dlatego możliwe jest ich długotrwałe stosowanie. Z każdym kolejnym praniem stają się delikatniejsze, co jeszcze zwiększa ich walory dla maluszka. 

Kocyk, przykrycie

Pieluszki muślinowe są idealne do okrywania maluszka. Wykonane z przewiewnego materiału gwarantują niemowlakowi odpowiednią cyrkulację powietrza i izolację termiczną. Chronią przed przegrzaniem i przemarznięciem. Ze względu na ich miękkość i delikatność można nimi z powodzeniem otulić maluszka w porze snu i wypoczynku. W trakcie letnich spacerów pieluszki muślinowe warto natomiast wykorzystać jako osłonę przed prażącym słońcem. Pieluszki muślinowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, dlatego bez problemu dobierzemy je do innych akcesoriów niemowlaka. 

Zabezpieczenie ramienia podczas odbijania

Odbijanie po karmieniu pozwala dziecku pozbyć się powietrza zassanego podczas pobierania mleka. Jednym z najpopularniejszych sposobów trzymania dziecka do odbicia jest jego ułożenie na ramieniu. Również w tym wypadku niezastąpione okazują się pieluszki muślinowe. W czasie odbijania niemowlakowi może ulać się nieco pokarmu. Układając pieluszkę na ramieniu, możemy zabezpieczyć nasze ubranie przed pobrudzeniem przez maluszka. 

Ręcznik do wycierania buzi i rączek 

Pieluszki muślinowe możemy wykorzystać również do wycierania buzi lub rączek maluszka po karmieniu. Nadają się ponadto do wycierania ciała dziecka po kąpieli. Z powodzeniem mogą zastąpić też myjki do kąpieli. Znacznie ułatwiają utrzymanie odpowiedniej higieny. Dzięki swojej miękkości są przyjazne dla wrażliwej skóry niemowlaków i nie wywołują podrażnień. Można więc używać ich bez żadnych obaw o zdrowie i bezpieczeństwo maluszka, a po zastosowaniu wygodnie wyprać w pralce. 

Podkłady do wanienki 

Pieluszki muślinowe mogą pełnić również funkcję podkładu do wanienki. Ułożone na dnie działają antypoślizgowo – zapewniają niemowlakowi odpowiednią przyczepność i chronią przed ślizganiem. Dzięki temu ułatwiają utrzymanie dziecka w trakcie kąpieli i sprawiają, że kąpiel staje się dużo łatwiejsza i bezpieczniejsza. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top